Карпатський біосферний заповідник

Адреса:

Закарпатська область, Рахівський район, м. Рахів, вул. Красне Плесо, 77

Графік роботи:

Пн-Пт: з 08:00 до 17:00;
Сб-Нд: вихідний.

Телефон:

03132 22193

E-mail: 

cbr-rakhiv@ukr.net

Скануйте QR-код для отримання
більш детальної інформації, або:
http://cbr.nature.org.ua/

Автори фото:

Зелінський Василь
Ангер Ельвіра
Хартвіг Брендон
Глеб Руслан

Ласкаво просимо до Карпатського біосферного заповідника — найбільшого природоохоронного, наукового та еколого-освітнього центру регіону

Під охороною установи знаходяться одні з найбільш привабливих ландшафтів та цінних екосистем України та Європи в цілому. Тут представлені мало порушені та практично незачеплені людською діяльністю передгірні діброви, гірські букові, мішані та смерекові ліси, субальпійські та альпійські луки. На території КБЗ розгорнута мережа туристичних маршрутів та інформаційних центрів, працює Музей екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах.

У складі заповідника, загальна площа якого становить понад 58 тис. гектарів, налічується 8 відокремлених масивів, які розташовані на території Рахівського, Тячівського, Хустського та Виноградівського районів Закарпатської області.

Утворений в 1968 р. Входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО з 1993 р. Праліси КБЗ входять до переліку Світової спадщини ЮНЕСКО як частина українсько-словацько-німецького об’єкту «Букові праліси Карпат та давні ліси Німеччини».

У складі Карпатського біосферного заповідника налічується шість відокремлених масивів, а також два ботанічні заказники загальнодержавного значення. Ці масиви розташовані на висоті від 180 (Долина Нарцисів) до 2061 (Говерла) м. над р. м.

  • Чорногірський заповідний масив
  • Свидовецький заповідний масив
  • Марамороський заповідний масив
  • Кузійський заповідний масив
  • Угольсько-Широколужанський заповідний масив
  • Заповідний масив «Долина нарцисів»
  • Ботанічний заказник «Чорна Гора»
  • Ботанічний заказник «Юлівська Гора»